Pirmadienis, 20 gegužės, 2024
Pradžia > Buitis - Namai > Šilumos siurbliai: dažniausiai užduodami klausimai

Šilumos siurbliai: dažniausiai užduodami klausimai

silti-namai

Šilumos siurbliai vis dažniau vadinami pačia geriausia namų apšildymo ir tuo pačiu karšto vandens gaminimo sistema, kuri garantuoja, kad gyvenimas bus komfortabilus. Papildomai šilumos siurbliai oras-vanduo gali būti naudojami ir kaip kondicionieriai, tad įranga tarnauja visus metus.

Nors visi puikiai žino šilumos siurblių privalumus ir kodėl šitas sistema sverta integruoti namuose, tačiau ne visi išmano smulkmenas, kurios susijusios su pasirinkimu, integracija ir priežiūra. Trumpai jas aptarsime, kadangi žinodami kur kas paprasčiau apsispręsite dėl sistemos savo namuose.

 • Ar patalpų apšildymas šilumos siurbliu kainuoja brangiai?

Priešingai, šilumos siurbliai ir yra pasirenkami todėl, kad žmonės nori sutaupyti. Taip, pradinė investicija – yra. Ji kiek didesnė nei kieto kuro katilai. Tiesa, galima pasinaudoti ES teikiamomis kompensacijomis, kurios suteikia galimybę sutaupyti. O vėliau – gyvensite ekonomiškai visą gyvenimą, kadangi mėnesinės šilumos energijos sąnaudos Jums gali kainuoti net iki 10 eurų, nors patalpų kvadratūra siekia 100 kv. m.

 • Ar įranga gali būti montuojama visoje Lietuvoje?

Taip, ir jokio skirtumo, ar gyvenate greta jūros, ar pro langą matote Dzūkijos miškus – šilumos siurbliai puikiai tiks Jūsų namuose. Teliks apsispręsti, ar labiausiai tinka oras-oras ar oras-vanduo.

 • Ar galimas įrangos pirkimas išsimokėtinai?

Daugelis siurbliais prekiaujančių įmonių suteikia galimybę įrangą įsigyti lizingu. Tai puiki galimybė sutaupyti, tačiau pradėti gyventi ekonomiškiau ir patogiau šiandien.

 • Ar įranga parduodama su garantija?

Taip, dažniausiai tokio tipo įranga yra parduodama su garantija. Nors jos dažniausiai neprireikia, tačiau žmonės džiaugiasi, kad tokia galimybė apskritai egzistuoja. Tai suteikia papildomą apsaugą, leidžia jaustis ramiau.

 • Ar šilumos siurbliai gali būti kombinuojami su kitomis apšildymo alternatyvomis?

Šilumos siurbliai oras-vanduo šilumą skleidžia per pasirinktą įrangą: grindinis šildymas, radiatoriai ir t.t. Tuo tarpu kitų modelių siurbliai gali būti komponuojami kartu su kieto kuro katilais ir pagal poreikius namus vienu arba kitu atveju gali apšildyti konkreti sistema. Pasirinkite tokią, kuri tuo metu Jums labiausiai tinka ir gyvenkite patogiau.

 • Ar galiu gauti kompensaciją siurblio įsigijimui?

Tikrai galite. Plačiau pasidomėkite kompetencijomis, kurios suteikia galimybę gauti net 50 procentų finansavimą pasirinktam šilumos siurbliui.

 • Ar tikrai verta įsigyti siurblius?

Kiekvienas asmuo gali pats nuspręsti, kokia namų apšildymo sistema jam labiausiai tinka. Tuo tarpu mes nurodysime privalomus, kurie dažniausiai paskatina rinktis būtent šilumos siurblius, o ne dujinį šildymą arba kieto kuro katilus.

 1. Labai paprasta integruoti, pati sistema tarnaus ilgai bei sklandžiai.
 2. Žinoma, svarbiausias privalumas yra tai, kad ji padeda sutaupyti nemažai energijos. Taip taupote pinigus.
 3. Žinoma, vertinama ir tai, jog tokia sistema leidžia namus apšildyti ekologiškai.
 4. Ji puikiai dera su kitomis namuose integruotomis sistemomis.
 5. Įrangai nereikalinga speciali talpykla, rūsys. Ji puikiai tinka mažos kvadratūros būstuose.
 6. Siurbliai taip pat nėra lepūs, tad ji veikia sklandžiai ir be žmogaus įsikišimo.
 7. Įranga turi savireguliacijos funkciją, tad reaguodama į aplinkos temperatūrų pokyčius –keičia ir namų apšildymo intensyvumą.
 8. Siurbliai taip pat naudojami ir namų vėsinimui, tinka ir karšto vandens paruošimui.
 • Kurio gamintojo įranga yra pati geriausia?

Pradėjus ieškoti Jums labiausiai tinkamo šilumos siurblio pamatysite, kad pasiūla yra labai plati. O kuri įranga yra geriausia? Bene labiausiai vertinami Daikin siurbliai, taip pat, Cooper & Hunter. Skaitykite atsiliepimus, vertinkite charakteristikas ir rasite tai, kas Jums labiausiai tinka.

Kuo daugiau žinosite – tuo tikresnis būsite, kad nusprendęs namuose integruoti šilumos siurblius padarėte labai gerai. Jau daug Lietuvos gyventų džiaugiasi patogiu gyvenimu, kuris nereikalauja žmogaus laiko. Dar vienu patenkintu žmogumi galite būti ir Jūs. Tai paskatins Jus pamilti žiemą.