Penktadienis, 24 gegužės, 2024
Pradžia > Laisvalaikis > C. Alcarazas – geriausias pasaulio tenisininkas?

C. Alcarazas – geriausias pasaulio tenisininkas?

Ispanijos teniso vunderkindas Carlosas Alcarazas ir toliau įrodinėja, kad būtent jis taps kitu teniso pasaulio veido. Dominuojantis, ką tik 19-ąjį gimtadienį atšventęs, tenisininkas traiško vieną varžovą po kito ir niekaip neranda sau lygių.

Tris TOP-4 pasaulio tenisininkus Madride įveikęs C. Alcarazas iškovojo jau eilinį savo titulą ir, panašu, jog tapo pačiu realiausiu favoritu triumfuoti „Roland Garros“ didžiojo kirčio turnyre šiais metais.

„Masters 1000“ turnyre Madride triumfavęs vos 2003-aisiais gimęs tenisininkas turėjo toli gražu ne patį lengviausią kelią finalo link, tačiau net ir tai neužkirto jam kelio tapti čempionu. Ispanijos supertalentas pirmajame etape be didesnio vargo 6:3, 7:5 įveikė gruziną Nikolozą Basilašvilį. C. Alcarazas laimėjo net 6 iš 9 break pointų, o tam, kad įveiktų 25-ąją pasaulio raketę, dar tuomet 18-mečiui prireikė vos vienos valandos ir 23 minučių.

Aštuntfinalyje ispanas susitiko su vienuoliktąją pasaulio rakete, britu Cameronu Norrie. Čia ispanui teko pavargti kiek labiau. Pirmąjį setą beveik po valandos kovos C. Alcarazas laimėjo 6:4. C. Alcarazas pirmajame sete pralaimėjo vieną savo padavimą, tačiau laimėjo du varžovo. Antrąjį setą ispanas pralaimėjo po pratęsimo 4-7, tačiau revanšavosi ir trečiajame sete triumfavo 6:3. Ispanas pergalę pasiekė per dvi valandas ir 41 minutę.

Ketvirtfinalyje laukė itin įspūdingas reginys – C. Alcarazas susitiko su savo tautiečiu Rafaeliu Nadaliu. C. Alcarazas yra ne veltui dažnai lyginamas su 21 didžiojo kirčio turnyrą laimėjusiu legendiniu R. Nadaliu, tačiau net ir šiam šį kartą teko pripažinti savo tautiečio pranašumą. Pirmąjį setą C. Alcarazas laimėjo itin užtikrintai 6:2, tačiau jau antrajame pajautė tikrą R. Nadalio jėgą ir pralaimėjo 1:6. Vis dėlto, lemiamame sete C. Alcarazas įsijungė dar aukštesnę pavarą, nesuteikė nė vieno break pointo R. Nadaliui, pats išnaudojo vieną iškovotą ir triumfavo 6:3.

Pusfinalyje C. Alcarazo laukė pirmoji akistata karjeroje su kita teniso legenda – serbu Novaku Djokovičiumi. Pirmoji planetos raketė nežadėjo nieko lengvo namuose rungtyniavusiam C. Alcarazui, tačiau prieš kelias dienas 19-ąjį gimtadienį minėjęs tenisininkas viską pasiėmė jėga.

C. Alcarazas pirmąjį setą pralaimėjo po pratęsimo 5-7. Vien pirmasis setas triuko vieną valandą ir tris minutes ir tai buvo trumpiausias setas šiame mače. Abu tenisininkai pirmajame sete laimėjo po vieną varžovo padavimą.

Antrasis setas truko net vieną valandą ir šešias minutes, o jame triumfavo C. Alcarazas, kuris nubreikino N. Djokovičių svarbiausiu metu ir antrąjį setą laimėjo 7:5. Serbui antrajame sete nepavyko laimėti nė vieno savo varžovo padavimo.

Trečiasis setas buvo lemiamas, o jame užtikrinčiau atrodė ispanas. Kiek sušvelninęs savo pirmąjį padavimą ispanas rečiau klydo ir neleido serbui atakuoti lėtų antrųjų padavimų. Dėl to N. Djokovičius turėjo vos vieną break pointą, kurio neišnaudojo, kad C. Alcarazas turėjo net šešis, tačiau serbas taip pat juos apgynė. Vis dėlto, pratęsimo metu triumfavo C. Alcarazas 7-5, kuris ant menčių patiesė ir pirmąją planetos raketę per tris valandas ir net 38 minutes. Šis mačas priminė tikrą NetEnt kazino laimėjimą.

Na, O finale C. Alcarazas kaip su volu pervažiavo liūdnai pagarsėjusį Alexanderį Zverevą, kurį sutriuškino 6:6, 6:1 vos per vieną valandą ir keturias minutes.