Penktadienis, 19 liepos, 2024
Pradžia > Grožis ir sveikata > Kokios klaidos dažniausiai daromos renkantis jogos kilimėlį?

Kokios klaidos dažniausiai daromos renkantis jogos kilimėlį?

Nors dažnai atrodo, kad išsirinkti jogos kilimėlį yra labai paprasta, tačiau ieškant paties tinkamiausio neretai daromos ir tam tikros klaidos. Mankštos kilimėliai įprastai yra naudojami tikrai ilgą laiką, taigi, pasidomėkime, kokių klaidų vertėtų vengti.

Kuo storesnis kilimėlis, tuo geriau?

Gana dažnai manoma, kad storesnis jogos kilimėlis gali užtikrinti kur kas didesnį komfortą, tačiau tai nėra tiesa. Visiškai pakanka maždaug 2-5 cm storio jogos kilimėlio, kuris padeda apsaugoti sąnarius ir garantuoja patogumą treniruotės metu. Storesnis mankštos kilimėlis gali trukdyti išlaikyti pusiausvyrą, todėl naudojant tokį kilimėlį gali būti gana sudėtinga atlikti tam tikrus pratimus.  Storesnį jogos kilimėlį taip pat gali būti gana nepatogu pasiimti su savimi, kuomet vykstama į treniruotę.

Pasirenkamas netinkamas jogos kilimėlio dydis

Standartiniai jogos kilimėliai įprastai yra 180 cm ilgio ir 60 cm pločio, tačiau jo matmenys gali varijuoti. Idealu, jei jogos kilimėlio ilgis yra maždaug 5-10 cm didesnis už sportuojančio žmogaus ūgį. Platus jogos kilimėlis ne visada yra puikus sprendimas, nes jį paprasčiausiai nebus patogu neštis į treniruotę. Jei mankštinsitės ne tik namuose, bet taip pat ir sporto salėje ar lauke, atsižvelkite į tai, ar kilimėlį bus pakankamai patogu nešiotis, ir įsitikinkite, ar kilimėlis yra pakankamai lankstus.

Kokią kilimėlio medžiagą pasirinkti?

Jogos kilimėliai gali būti gaminami iš įvairių medžiagų, tokių kaip PVC, medvilnė, guma, ir t.t. Renkantis tinkamą kilimėlį svarbu įsitikinti, kad jis bus pakankamai lengvai valomas (nereikėtų pamiršti, kad kilimėlis kontaktuoja ne tik su jūsų kūnu, bet taip pat ir su grindimis). Jei treniruotės metu gausiai prakaituojate, geriausia rinktis iš medvilnės ar iš kitų natūralių medžiagų pagamintą kilimėlį.