Penktadienis, 24 gegužės, 2024
Pradžia > Laisvalaikis > Kelionė į Barseloną: patarimai

Kelionė į Barseloną: patarimai

Keliauk ir pramogauk
Atėjus tokiam šaltam pavasariui, norisi išskristi kažkur, kur yra bent kažkiek šilčiau. Šilumą mėgstantys žmonės dažniausiai renkasi skrydžius į Ispaniją. Ispanijoje šildys ne tik saulutė, bet ir žmonės, kurie visada norės pasikalbėti ir galiausiai sužavės jus savo kultūra bei papročiais.

Barselonos grožis
Nuskridus į Barseloną  ar kitą Ispanijos miestą, nusivilti jums tikrai neteks, nes pamatysite tai, ko dar neregėjote. Šiluma, saulė ir architektūra ten tiesiog fantastiški. Galima aplankyti Milos namus, Guelio parką, įspūdingąjį Pikaso muziejų bei Gaudi muziejų. Ispanija išsiskiria senoviniais pastatais, kurie jau daug amžių yra išlikę ir džiugina turistų širdis. Šioje šalyje galite rasti tiek katalikiškos kultūros, tiek islamo, kadangi arabai senais laikais buvo okupavę dalį Ispanijos ir paliko ten dalį savo kultūros.

Ispanų kalba
Ispanija žavi ne tik architektūra, bet ir kalba. Iš tiesų ispanų kalba nėra labai sunki, tačiau įvairiose Ispanijos dalyse kalbama skirtingai. Kaip ir Lietuvoje, vieni turi žemaitišką, kiti suvalkietišką akcentą. Net ir ispanų kalboje yra išlikę archajiškų žodžių, kurie parodo, kokia sena yra jų kalba. Kelionėje gali būti sunku susišnekėti angliškai, nes ispanai yra tikri savo kalbos mylėtojai ir sunkiai mokosi kaimynų kalbas. Taigi, teks pasiimti ispanų kalbos žodynėlį arba pasinaudoti “Google vertėju”.

Ispaniški valgiai
Kalbant apie papročius, ispanai turi jų be galo daug. Dauguma ispanų susitinka dažnai prie pietų ir vakarienės stalo. Vis dar išlikęs šeimos kaip vertybės simbolis, kai visa šeima vakare susitinka ir valgo, dalinasi dienos įspūdžiais. Labiau konservatoriškas išliko Madridas, kiti miestai kaip Barselona yra laisvesni, žmonės vėliau tuokiasi bei dažnai gyvena vieniši net ir senatvėje. Visgi, viena iš svarbesnių vertybių išliko maistas. Paella, montaditos, gaspačio yra tai, ką jūs tiesiog privalote bent jau paragauti. Visos daržovės, vaisiai yra žymiai šviežesni ir sveikesni nei Lietuvoje, todėl ispanai dažnai valgo vaisius ir daržoves.

Laisvalaikis
Taip pat ispanai turi be galo daug fiestų, kai žmonės susirenka gatvėje ir šoka. Dažnas persirengėlių motyvas ir laisvės simbolis, todėl kad ispanai labai ilgai kovojo dėl laisvės ir ją gavę vis dar džiaugiasi ir tradiciškai švenčia paminėjimus. Gatvėje yra šokami populiariausi ispaniški šokiai: rumba, bačiata, salsa, ruedai, į kuriuos įtraukiami ir žiūrovai, todėl visi gali pasidžiaugti švente ir sudalyvauti.

Taigi, atvykite į Barseloną ar į kitą Ispanijos miestą ir pamatykite viską savomis akimis. Susitiksime Ispanijoje, hasta luego.