Trečiadienis, 19 birželio, 2024
Pradžia > Verslas > Kurie darbdaviai šiuo metu populiariausi?

Kurie darbdaviai šiuo metu populiariausi?

darbdaviai

Nors dauguma patraukliausių Lietuvoje darbdavių įžengė į kokybinio, o ne kiekybinio augimo laikotarpį, šūsnį naujų darbo vietų ketina pasiūlyti viesulu į dešimtuką įsiveržęs Booking.com, o taip pat ir jau ne pirmus metus šalyje veikiančios kompanijos. Jų darbo pasiūlymų Vilniuje, Kaune ar kituose miestuose galite rasti čia.

 Jei įmonė turi didelę apyvartą, solidų pelną, aktyviai kuria naujas darbo vietas ir net moka nemažus pinigus – tai dar nereiškia, kad prieš mus – svajonių darbdavys. Tokias išvadas galima padaryti žvelgiant į jau septintą kartą organizuotų ,,Patraukliausio Lietuvos darbdavio’’ rinkimų rezultatus.

Patraukliausio šalyje darbdavio titulą šiemet pelnęs ,,SEB bankas’’ į priekį praleistų ne vieną įmonę, Sodros skelbiamuose sąrašuose spindėjusią kur kas didesniais atlyginimais, o ir kitiems dešimtuko dalyviams atsirastų stiprių varžovų, jei matuotume pagal apyvartą, pelną ar darbuotojų skaičių. Galbūt vienu iš raktų į patrauklumą būtų spartus personalo didinimas ar ketinimai tai daryti, nes, pavyzdžiui, Lietuvos dirbančiųjų į trečią patraukliausių darbdavių vietą pakylėta Booking.com pirmuosius darbuotojus pasamdė tik šį balandį.

 Planus sukurti kelis šimtus naujų darbo vietų puoselėja ir antros vietos laimėtoja AB ,,Telia Lietuva’’, ir pirmasis pagal patrauklumą tarp darbuotojų ,,SEB bankas’’, ketinantis šiemet dar penktadaliu plėsti jau dabar 900 žmonių įdarbinusį SEB grupės paslaugų centrą Vilniuje. Aštunta reitinge UAB ,,Thermo Fisher Scientific Baltics’’ kaip ir kasmet ruošiasi sukurti apie 100 naujų darbo vietų. Likę dešimtuko dalyviai taip stipriai plėstis nenumato, tačiau gerų specialistų dairosi. Štai septinta reitinge UAB „Felit“, Lietuvoje valdanti IKEA prekybos centrą, ieško specialistų logistikos padaliniui,  klientų aptarnavimo, restorano darbuotojų. Ketvirtoje vietoje įsitaisęs „Swedbank“ šiemet turi daug įdomių pozicijų IT profesionalams, penktoje esanti APB „Apranga“ turi darbo pardavėjams-konsultantams. Dar neseniai veržliai augęs ir šiemet šeštą vietą užėmęs „Western Union Processing Lithuania“ ir dabar ieško pastiprinimo Atitikties teisiniams reikalavimams, Skaitmeninės rizikos valdymo ir Žmogiškųjų išteklių skyriams, taip pat skaitmeninio verslo specialistų. Devinta AB Achema tradiciškai ieško techninių profesijų specialistų. Dešimtą vietą užimanti „Bitė“ aktyviausiai planuoja plėsti pardavimų ir klientų aptarnavimo padalinių darbuotojų komandą, ypač Kaune.

Paklausti, kuo juos patraukia vienas ar kitas darbdavys, dirbantys Lietuvos gyventojai vardija net 25 įvairius parametrus, tarp kurių ne tik alga, stabilumas, karjeros galimybės ar  užsienietiškas kapitalas.Teisybė, kad visos dešimtuko kompanijos moka aukštesnį algų vidurkį nei didžioji dauguma sektoriaus, kurioje jos veikia, atstovių. Tačiau dirbančiųjų dėmesio sulaukia ir neužsienietiško kapitalo įmonės: penktoje vietoje turime APB Apranga, o devintoje – AB Achema. O kai pagrindiniai patrauklumai jau įtraukti į „bazinį paketą“, specialistus, ieškančius darbo, tenka vilioti ir kitokios papildomomis naudomis. Ypač jaunosios kartos atstovus, kurie visko nori greitai, tikisi daugiau laiko skirti šeimai ir sau, yra bendruomeniškesni, ieško įvairesnių tobulėjimo galimybių ir linkę dažnai keisti darbą.

 Anot SEB banko Personalo departamento direktoriaus Ugniaus Viparto, „priklausomai nuo išdirbto laiko SEB darbuotojai apdraudžiami papildomu sveikatos draudimu, jiems pradedama kaupti pensija III pensijų pakopos fonduose, studijuojantiems apmokamos mokymosi atostogos. Bankas ypač daug dėmesio skiria inovacijų kūrimui, todėl gali pasiūlyti įdomių užduočių ir iššūkių. „Telia Lietuva“  savo darbuotojams siūlo net 10 papildomų naudų – nuo sveikatos draudimo iki pensijų kaupimo programos ar visiems darbuotojams suteikiamų papildomų 5 apmokamų atostogų dienų.“ – sako „Telia“ žmogiškųjų išteklių vadovas Ramūnas Bagdonas, – įmonė taip pat dalyvauja projekte, skatinančiame moteris siekti karjeros technologijų srityje.“ Beje, „Telia Lietuva“ sesė „Telia Eesti“ antra pagal patrauklumą darbdavė Estijoje.